Czy LO w Kościerzynie doczeka się sali gimnastycznej?

środa, 22 marca 2017 r., 23:27
fot. AK

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kościerzynie na nową salę gimnastyczną czekają od dawna. Wreszcie pojawia się realna szansa na powstanie tej inwestycji. Wszystko dzięki konkursowi ogłoszonemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Budowę obiektu sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Kościerzynie, planowano już od 2011 r. Wówczas powstał nawet projekt na realizację, którego ówczesny zarząd powiatu wydał ponad 50 tys. zł. Sytuacja finansowa powiatu nie pozwalała jednak na podjęcie żadnych kroków w tym zakresie.

Sytuacja zmieniła się na początku marca tego roku. Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło konkurs, który pozwala ubiegać się o dofinansowanie inwestycji w ramach infrastruktury sportowej przy placówkach oświatowych. Za zgodą radnych, którzy podczas ostatniej sesji dali zielone światło tym działaniom, postanowiono zawalczyć o zewnętrzne środki.

Zmodyfikowano także projekt z 2011 r. Planowane jest powstanie nie tylko nowego obiektu sportowego, ale także pełnowymiarowego boiska.

- Ten projekt konsultowaliśmy z trenerami, wychowawcami i co najważniejsze z młodzieżą. Mam nadzieję, że jeśli uda się nam uzyskać dofinansowanie, ta oczekiwana inwestycja stanie się faktem. Zwłaszcza, że szkoła ta czeka na nią od wielu lat - przyznaje starosta kościerski Alicja Żurawska.

Łączny koszt budowy obiektów sportowych, wraz z remontem dotychczasowej sali gimnastycznej szacowany jest na ponad 4 mln 660 tys. zł. Dofinansowanie miałoby wynieść ponad 2 mln 330 tys., czyli 50 proc. wartości inwestycji.

Do końca maja rozstrzygnie się czy kościerski projekt otrzyma dofinansowanie. Realizacja inwestycji zostanie rozłożona na dwa kolejne lata. Jeśli więc wszystko przebiegnie zgodnie z planem, uczniowie już w 2019 r. będą mogli cieszyć się z nowego obiektu. Jeśli nie uda się otrzymać dofinansowania, wówczas inwestycja nie zostanie zrealizowana.

AK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.