Zofia Wyszecka Mistrzynią Polski Północnej Kyokushin Karate

środa, 22 marca 2017 r., 12:33

W sobotę w Międzyzdrojach odbyły się Mistrzostwa Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK. Wystartowało w nich 173 zawodników, w tym czterech reprezentantów Kościerskiego Klubu Kyokushin Karate, którzy z zawodów powrócili ze złotem i brązem.

Mistrzostwa Polski Północnej przeprowadzono na Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby. W zawodach wzięło udział 173 zawodników z 23 klubów z: Bydgoszczy, Bytowa, Chełmna, Chełmży, Choszczna, Gdańska, Golubia-Dobrzynia, Kalisza, Kalisza Pomorskiego, Kościerzyny, Krzyża Wielkopolskiego, Łobza, Międzyzdrojów, Solca Kujawskiego, Świecia, Świnoujścia, Torunia, Wąbrzeźna, Władysławowa, Wolina, Woźnik, Zduńskiej Woli, Złocieńca.

Kościerski Klub Kyokushin Karate, prowadzony przez Krzysztofa Sosnówkę 2 dan, reprezentowało czterech zawodników: Zofia Wyszecka, Martyna Nawrot, Jakub Wyszecki oraz Kacper Bela. Sukcesem występ na zawodach zakończył się niewątpliwie dla Zofii Wyszeckiej, która w konkurencji Kumite 9-10 lat (do 33 kg) wywalczyła złoty medal. Z kolei jej klubowa koleżanka Martyna Nawrot w kategorii wiekowej 13014 lat (+50 kg) zajęła trzecie miejsce. Tuż za podium uplasował się Jakub Wyszecki, który konkurował w kategorii wiekowej 15-16 lat (+70 lat). Kacper Bela tym razem nie zdobył medalu, ale przegrał z zawodnikiem, który wygrał jego kategorie.

- Wszyscy pokazali prawdziwego ducha walki i pokazali, że w przyszłości będziemy mogli liczyć na więcej medali. Dla naszych zawodników tan sukces jest ogromny tym bardziej, że Kyokushin Karate trenują dopiero 1,5 roku, a walczyli z zawodnikami, którzy mają za sobą kilkuletni staż treningowy - zaznacza Krzysztof Sosnówka.

- Zosia Wyszecka zrobiła sobie wspaniały prezent urodzinowy, gdyż właśnie w sobotę w dniu urodzin została Mistrzynią Polski Północnej Polskiej Federacji Kyokushin Karate - dodaje.

Organizatorem mistrzostw był Międzyzdrojski Klub Sportowy Bushido kierowany przez Sempai Andrzeja Sawickiego przy współpracy Polskiej Federacji Kyokushin Karate oraz Urzędu Miasta Międzyzdroje.