"Jak Feniks z popiołu" - będą integrować dzieci i młodzież z pieczy zastępczej

wtorek, 21 marca 2017 r., 13:14
fot. archiwum

Zajęcia choreograficzne, kulinarne, plastyczne, warsztaty pozwalające rozwinąć umiejętności społeczne, wyjazdy do kina i teatru - z tych i wielu innych ciekawych przedsięwzięć będzie mogło skorzystać aż 45 dzieci i młodzież z pieczy zastępczej. Dodatkowo 15 opiekunów i rodziców zastępczych pogłębi swoją wiedzę na temat pracy i relacji z wychowankami. A wszystko to dzięki pozyskaniu dofinansowania na realizację projektu "Jak feniks z popiołu".

Wspólny projekt Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Placówek Socjalizacyjnych oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie "Jak Feniks z popiołu" zyskał dofinansowanie w ramach Programy Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

- Głównym celem projektu jest wspieranie aktywnych form integracji społecznej 45 dzieci i młodzieży z terenu powiatu kościerskiego umieszczonych w pieczy zastępczej. Ponadto 15 opiekunów i rodziców zastępczych pogłębi swoją wiedzę na temat pracy i relacji z wychowankami - informuje dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie Marzena Hinca.

W ramach zadania wychowankowie pozostający w pieczy zastępczej będą mogli skorzystać z aktywnych form integracji społecznej, w tym zajęć choreograficznych, terapii ruchem, zajęć kulinarnych, plastycznych, a także licznych warsztatów pozwalających rozwinąć umiejętności społeczne. Ponadto zorganizowane zostaną wyjazdy do kina, teatru, Centrum Nauki "Experyment", planetarium, czy turniej tenisa stołowego. Podopieczni, którzy rozpoczynają lub są w trakcie procesu usamodzielnienia wezmą udział w grupowych oraz indywidualnych zajęciach z mentorem, - osobą, którą pozytywnie przeszła proces usamodzielniania się. Dla opiekunów pieczy zastępczej przygotowano natomiast cykl warsztatów "Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach".

Dodatkowo wszystkim osobom z kręgu środowiska pieczy zastępczej zapewnione zostanie bezpłatne poradnictwo prawne, psychologiczne i psychiatryczne.

Realizacja projektu potrwa do końca roku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.