Sebastian Wicki z "Ekonomika" zwycięzcą X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

wtorek, 21 marca 2017 r., 10:33
fot. nadesłane/Tomasz Smuczyński

Uczeń Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie Sebastian Wicki okazał się najlepszym w finale X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Pokonał 23 finalistów z dziewięciu pomorskich miast i zdobył indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku.

Blisko 800 osób rywalizowało w tegorocznej, jubileuszowej edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie, której przyświecało hasło "Ja, strażnik miejski...". Do finału zakwalifikowało się 28 osób, jednak ostatecznie o nagrodę główną, a więc indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku zawalczyło 24 uczestników z dziewięciu pomorskich miast.

- Zadaniem młodych ludzi było zdiagnozowanie najistotniejszych problemów porządkowych w swoim mieście lub gminie i zaproponowanie rozwiązań tych problemów z punktu widzenia straży miejskiej lub gminnej. Zwycięski projekt przedstawiał strażnika gminnego współpracującego z różnymi instytucjami, gdyż wspólnie można zrobić dużo więcej dla bezpieczeństwa - podkreśla komendant Straży Miejskiej w Kościerzynie, Tomasz Smuczyński.

A jego autorem był Sebastian Wicki - uczeń Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. W finale zaprezentowało się także troje innych reprezentantów kościerskiego "Ekonomika" - Alicja Jutrzon (5. miejsce), Daniel Toczek (8. miejsce) oraz Aleksandra Hildebrandt (20. miejsce).

Specjalne wyróżnienie odebrał też szkolny koordynator, który przygotował zwycięzcę do olimpiady. Dla niego GWSH przygotowała darmowy indeks na dowolnie wybrane studia podyplomowe.

Głównymi organizatorami X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie byli: Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Konkurs współorganizowały straże miejskie z Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa.

Honorowym patronatem olimpiadę objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Gdańska.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.