Bądź widoczny na drodze - policjanci edukowali najmłodszych

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:43
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

W piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 na terenie miasta i w Kaliskach. Mundurowi przekazali dzieciom kilka ważnych rad na temat bezpieczeństwa. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez naszych policjantów.

Dzielnicowi i funkcjonariusze prewencji zajmujący się profilaktyką przypomnieli dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kościerzynie i w Kaliskach jak powinien zachowywać się pieszy, które miejsca przy drodze są dla nich najbezpieczniejsze, dlaczego ważna jest widoczność pieszego i co zrobić by ją poprawić a także o zasady bezpiecznego podróżowania rowerem i samochodem.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w rozmowie oraz udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Wspólnie z słuchaczami policjanci przećwiczyli czynności, o których nie wolno zapominać w trakcie przechodzenia na drugą stronę jezdni. Aby ułatwić im to zadanie, policjanci przekazali uczniom elementy odblaskowe, których blask ma dbać o bezpieczeństwo małych pieszych.

Policjanci przypominają i apelują, aby każdy pieszy wyposażony był w element odblaskowy. Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami pieszy (bez względu na wiek) poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym, ma obowiązek używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych użytkowników dróg.

KPP Kościerzyna

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.