Ponad sto mandatów i trzy zatrzymane prawa jazdy

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:38
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Trzy zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości i ponad sto mandatów karnych - to bilans policyjnej akcji, którą kościerscy funkcjonariusze prowadzili od środy do piątku. Podczas trzydniowej akcji mundurowi poddali także badaniu na zwartość alkoholu w organizmie ponad 250 kierujących.

Przez trzy dni na drogach powiatu kościerskiego policjanci prowadzili wzmożone kontrole z wykorzystaniem zarówno radiowozów oznakowanych, jak i nieoznakowanych.

- Mundurowi sprawdzali przede wszystkim prędkość oraz trzeźwość, ale też zwracali uwagę na to, czy kierowcy oraz pasażerowie mieli zapięte pasy, a także, czy dzieci przewożone były w fotelikach. Szczególnym nadzorem policjantów objęto miejsca, które wskazali mieszkańcy korzystający z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - podaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali trzy prawa jazdy za przekroczenie prędkości. Wystawili łącznie ponad 100 mandatów, w tym głównie za jazdę z nadmierną prędkością. Przebadali też ponad 250 kierujących na zawartość alkoholu w organizmie.

- Funkcjonariuszy można było spotkać również w tych miejscach, w których najczęściej dochodzi do kolizji i wypadków drogowych. Celem działań było przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych oraz egzekwowanie stosowania się do przepisów. Takie działania będą prowadzone cyklicznie - podsumowuje asp. Piotr Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.