Kościerzyna. Budynek socjalny powstanie do końca roku

niedziela, 19 marca 2017 r., 18:25
fot. AK

W Kościerzynie przy ul. Gajowej trwają prace nad budową budynku socjalnego. Obiekt zostanie oddany do użytku pod koniec roku. Znajdą się tam 24 mieszkania: cztery dwupokojowe oraz 20 jednopokojowych.

Jak informuje burmistrz Michał Majewski, większość z oczekujących na lokum, to osoby samotne. Zdecydowano więc, że w budynku dominować będą kawalerki. Powstający obiekt znajduje się na terenie tzw. "Wierzyska".

- Na ten cel przeznaczyliśmy teren na obrzeżach miasta, ponieważ w Kościerzynie kończą się tereny inwestycyjne. Nie chcieliśmy wykorzystywać do tego obszarów w centrum miasta, które moglibyśmy przeznaczyć pod inwestycje służące mieszkańcom. Zdecydowaliśmy się na minimalnie droższą inwestycję ma terenach, których nie byliśmy w stanie sprzedać - podkreślał burmistrz Michał Majewski.

W budżecie na wybudowanie tego budynku zabezpieczono 2 mln zł. Na tę chwilę koszty są niższe niż zaplanowano. Za pozostałe pieniądze miasto poprawi infrastrukturę wokół budynku.

Pierwsi mieszkańcy do nowych mieszkań wprowadzać się będą prawdopodobnie już w grudniu. Dodajmy, że jedyny budynek socjalny w Kościerzynie mieści się przy ul. Chojnickiej.

AK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.