Strażacy dzielili się krwią w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą"

piątek, 17 marca 2017 r., 13:51
fot. AL

Od początku marca trwa akcja "SpoKREWnieni służbą", w ramach której funkcjonariusze różnych służb dzielą się tym, co najcenniejsze - krwią. Do akcji z inicjatywy KP PSP w Kościerzynie przystąpili także kościerscy strażacy. W hołdzie żołnierzom wyklętym oddali łącznie niemal 9,5 litra drogocennego płynu ratującego życie.

Ogólnopolska akcja "SpoKREWnieni służbą" zainaugurowana została 1 marca w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Patronat nad nią objął minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak. Darem życia w postaci krwi dzielą się funkcjonariusze służb podległych MSWiA, ale także ci, którzy chcą upamiętnić żołnierzy wyklętych, a zarazem dać nadzieję innym na powrót do zdrowia.

Akcję przeprowadzono także na terenie powiatu kościerskiego. Głównym inicjatorem tutejszej zbiórki krwi jest Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie. W ramach tegoż przedsięwzięcia w kościerskiej stacji krwiodawstwa krew można było oddawać od poniedziałku do piątku.

- Przez cały tydzień wszyscy chętni mogli oddawać krew w ramach akcji "SpoKREWnieni ze służbą". W piątek, postanowiliśmy podsumować tę akcję i wspólnie oddać krew. Poza funkcjonariuszami PSP, w akcji uczestniczyli także ochotnicy, głównie z OSP Wielki Klincz, OSP Łubiana, OSP Skorzewo i OSP Karsin - mówi Radosław Zwara, prezes Klubu HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie.

Łącznie, w hołdzie żołnierzom wyklętym, drogocennym płynem ratującym życie podzieliło się 21 osób, tym samym darując 9 litrów i 450 mililitrów krwi.

- Warto oddawać krew, bo pomaga się innym ludziom. Nie kosztuje to wiele wysiłku, a można uratować komuś życie - podkreśla s. asp. Mariusz Burandt, który oddał krew w ramach akcji, po jedenastu latach przerwy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.