Gm. Nowa Karczma. Upamiętnili 195. rocznicę śmierci Józefa Wybickiego

wtorek, 14 marca 2017 r., 11:04
fot. nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

W piątek przypadła 195. rocznica śmierci Józefa Wybickiego. W związku z tym władze gminy, muzeum oraz towarzystwo przyjaciół muzeum złożyli kwiaty pod pomnikiem twórcy hymnu narodowego.

Józef Wybicki zmarł w wieku 75 lat w swoim majątku w Manieczkach. W piątek przypadła 195. rocznica śmierci autora pieśni "Jeszcze Polska nie umarła", która 90 lat temu została uznana polskim hymnem narodowym. Z tej okazji w Będominie, przedstawiciele Gminy Nowa Karczma, Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie oraz Towarzystwa Przyjaciół MHN złożyli kwiaty pod pomnikiem Józefa Wybickiego.

nadesłane/GOKSiR Nowa Karczma

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.