Chrósty. 62-latek stracił prawo jazdy - wydmuchał ponad promil alkoholu

wtorek, 14 marca 2017 r., 09:44
fot. archiwum

W poniedziałkowy wieczór policjanci udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Tym samym 62-letni mieszkaniec gminy Liniewo musi pożegnać się z prawem jazdy.

Około godziny 21. funkcjonariusze z Posterunku Policji w Liniewie zatrzymali do kontroli Opla Zafirę, którym kierował 62-letni mężczyzna. Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński, mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wydmuchał ponad 1,1 promila. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.