Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna świętowała swój jubileusz

wtorek, 14 marca 2017 r., 00:15
fot. Agnieszka Kostuch

Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna istnieje już 5 lat. Wspólne urodziny, w towarzystwie zaproszonych osób, młodzi radni świętowali w poniedziałek.

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania gości na kościerskim rynku przez orkiestrę "Begama" oraz organizatorów i władze miasta.

- Bardzo się cieszę, że aż 16 rad przyjechało tutaj, do Kościerzyny i świętują z nami 5-lecie. Jednocześnie jest to okazja to integracji z innymi młodzieżowymi radami - podkreślał Jacek Konkol, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna

Wspomniana integracja rozpoczęła się już chwilę później. Uczestnicy podzielili się na dwie grupy. W tym samym czasie kiedy jedna z nich odkrywała tajniki warzenia lokalnego piwa, natomiast druga poznawała historię miasta w Muzeum Ziemi Kościerskiej. I na odwrót.

Ostatnim punktem wycieczki była Sala Widowiskowa im. Lubomira Szopińskiego, gdzie i tutaj czekało wiele atrakcji. Na korytarzu stoiska prezentowały szkoły, które mają swoich przedstawicieli w młodzieżowej radzie. I tak m.in. na poszczególnych stoiskach można było podejrzeć pracę fryzjerek i kosmetyczek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 3, nauczyć się pierwszej pomocy pod okiem drużyny ratowników z PZS nr 1, a także poznać historię kościerskiego ogólniaka.

- Możemy pokazać, że w szkołach nie tylko się uczymy, ale także rozwijamy swoje umiejętności. Nasza młodzież ma ogromny potencjał i pokazujemy, że w szkole możemy go rozwijać - zaznaczał Adam Domaszk radny Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna.

Następnie rozpoczęła się uroczysta gala, podczas której nie zabrakło podziękowań dla osób i instytucji, które wspierają kościerską młodzieżową radę. Ciepłych słów nie szczędzono także w kierunku poprzedników.

- Radni, to dzięki wam tutaj jesteśmy. Nie byłoby tych pięciu lat bez poprzednich czterech, co choć wiadome, warto podkreślić i za te lata chciałbym wam podziękować. Urodziny to poza prezentami i życzeniami, też podziękowania za lata poprzednie, za opiekę. Nie ukrywajmy, pierwsza i druga kadencja, przetarły nam szlaki. Gdyby nie to przetarcie szlaków, nas by tutaj nie było - dodał przewodniczący MRMK Mateusz Wódkowski.

Dzień urozmaiciły występy utalentowanych mieszkańców naszego powiatu. Impreza była bardzo udana i wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do domów.

AK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.