Prowadził bez prawa jazdy. O mały włos nie spowodował wypadku

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 09:51
fot. archiwum

O mały włos nie spowodował wypadku. A jak się okazało, 33-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego w ogóle nie powinien siadać za kierownicą pojazdu. Od dziesięciu lat nie posiada bowiem uprawnień do kierowania samochodem.

W niedzielę przejeżdżający trasą K20 na odcinku Łubiana -Kościerzyna policyjny patrol najechał na zdarzenie drogowe.

- Funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem 33-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania manewru wyprzedzenia. Chcąc uniknąć czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem, wjechał do rowu - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

I na tym policyjna interwencja by się zakończyła. Po sprawdzeniu jednak w policyjnych rejestrach, okazało się, że 33-letni mężczyzna od 2007 roku posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Jego samochód został więc administracyjnie odholowany, a on odpowie za jazdę bez uprawnień.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.