Dziemiany. Wymusił pierwszeństwo - trafił do szpitala

czwartek, 9 marca 2017 r., 12:53
fot. archiwum

Najpewniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez 77-letniego kierującego oplem było przyczyną wypadku, do którego doszło w czwartkowe przedpołudnie. W Dziemianach zderzyły się dwa pojazdy. Jedna osoba trafiła do szpitala.

W czwartek około godziny 11.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie został powiadomiony o wypadku, do którego doszło w Dziemianach. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku, wyjaśniali okoliczności zdarzenia oraz przeprowadzili oględziny.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem corsą 77-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zachował należytych środków ostrożności i wymusił pierwszeństwo przejazdu na jadącym prawidłowo renault, którym kierował 37-letni mieszkaniec Gdańska. Tym samym doprowadził do zderzenia obu pojazdów - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Wskutek zdarzenia do szpitala z urazem barku został przetransportowany 77-letni mężczyzna - kierujący oplem. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.