K20 na odcinku Kościerzyna - Korne zostanie przebudowana

czwartek, 9 marca 2017 r., 10:50
fot. internet/Street View

Rondo na skrzyżowaniu w Kornem, lewoskręt przy skręcie do Łubiany, czy ścieżka rowerowo - piesza - to główne założenia przebudowy drogi krajowej nr 20 na odcinku Kościerzyna - Korne. W środę GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą, który zaprojektuje rozbudowę K20. Realizacja inwestycji ma nastąpić w latach 2019-2020.

W środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na sporządzenie projektu rozbudowy drogi krajowej nr 20 między Kościerzyną a Kornem, która ujęta jest w rządowym programie likwidacji miejsc niebezpiecznych.

- Najważniejszą częścią, którą zaprojektuje biuro Europrojekt Gdańsk SA, będzie budowa długo wyczekiwanego ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 20 z Kościerzyny do Bytowa i drogi wojewódzkiej nr 235 prowadzącej do Chojnic. Prócz niego zostanie dokonana korekta skrzyżowania z drogą do miejscowości Owśnice wraz ze zjazdem do pobliskiej rozlewni gazu na granicy Kornego. Zmiany obejmą także drugie skrzyżowanie do Łubiany (pierwsze zostało kilka lata temu przebudowane), gdzie powstaną lewoskręty. Podobne rozwiązane ma zostać zaprojektowane na skrzyżowaniu do miejscowości Rybaki - podaje rzecznik GDDKiA, Piotr Michalski.

Ponadto w miejscu obecnych przystanków komunikacji publicznej mają powstać zatoki autobusowe, a na całej długości odcinka drogi krajowej nr 20 ścieżka pieszo-rowerowa powiązana z istniejącymi drogami rowerowymi w Kościerzynie (ul. Hallera).

- Wszystkie te działania projektowe mają na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego ─ podkreśla Radosław Kantak, dyrektor Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

Europrojekt Gdańsk SA ma rok na sporządzenie dokumentacji. Realizacja inwestycji będzie możliwa, po uzyskaniu decyzji zgody na realizację inwestycji drogowej, w latach 2019-2020.

Koszt wykonania dokumentacji to 940.000 zł.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.