Dziemiany. Pijany i bez uprawnień 34-latek kierował VW Golfem

czwartek, 9 marca 2017 r., 10:02
fot. archiwum

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 34-letni mieszkaniec gminy Dziemiany, którego w środowe popołudnie zatrzymali funkcjonariusze. Mężczyzna wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu.

W środę około godziny 13. na ulicy Wyzwolenia w Dziemianach policjanci zatrzymali do kontroli VW Golfa, za kierownicą którego siedział 34-latek. Jak informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński, badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym ponad 2,5 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych rejestrach okazało się, że mieszkaniec gminy Dziemiany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, gdyż cofnięto mu je z powodów zdrowotnych.

Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują do kierowców, którzy są niepewni co do swojego stanu trzeźwości, aby przed siadaniem za kierownicę odwiedzić komisariat i poddać się badaniu alkomatem. Jest to darmowe, a z pewnością uchroni nas przed późniejszymi ewentualnymi sankcjami karnymi.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.