Sukcesy młodych karateków na pomorskim turnieju w karate tradycyjnym

środa, 8 marca 2017 r., 11:02
fot. nadesłane

Dużym sukcesem dla kościerskiej reprezentacji karate tradycyjnego, zakończył się pierwszy tegoroczny, pomorski turniej w tej dyscyplinie sportu, jaki odbył się 5 marca w Wejherowie. Wśród 296 zawodników z dziewięciu klubów województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, wystartowało 26 młodych karateków Kościerskiego Klubu Karate-do "Seiunchin".

Podopieczni trenerów - Wojciecha Mrowińskiego, Pawła Liedtke i Pawła Kasickiego, uplasowali się na trzecim miejscu w klasyfikacji medalowej, zdobywając jeden złoty medal, trzy srebrne i pięć brązowych. Ponadto wywalczyli sześć czwartych miejsc.

Złoty medal wywalczył Jakub Liedtke. Srebrne medale zdobyli: Julian Rekowski, Martyna Draft i Maksymilian Gdaniec. Brązowe medale wywalczyli: Aleksandra Herman, Monika Pałubicka, Oliwia Wnuk-Lipińska, Michał Treder i Bruno Koseda. Na czwartych, punktowanych miejscach znaleźli się: Emilia Myszk, Karolina Kozakiewicz, Amelia Gaszewska, Mateusz Jażdżewski, Hubert Mrowiński i Bartłomiej Męczykowski.

Wszyscy zawodnicy kościerskiego klubu walczyli z dużą determinacją i poświęceniem, awansując co najmniej do ćwierćfinałów. Nikt nie wrócił bez choćby jednego zwycięstwa. Kilku kościerskim reprezentantom zabrakło nieco szczęścia, a ilość zawodników startujących w niektórych konkurencjach powodowała, że nawet trzy kolejne zwycięstwa nie dawały awansu do finałowej czwórki.

Pierwszy, tegoroczny pomorski turniej pokazał, że młodzi wojownicy Kościerskiego Klubu Karate-do "Seiunchin", dobrze przygotowani są do zbliżającego się sezonu i z niecierpliwością czekają na kolejne zawody.

Turniej odbył się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Wejherowie i Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Zmagania karateków obserwował Przewodniczący Rady Miasta Wejherowa - Bogdan Tokłowicz, oraz członkowie Rady Miasta i Zarządu Powiatu Wejherowskiego.

nadesłane/Bogdan Mielnik

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.