Znamy gwiazdy Przebojowej Majówki w Stężycy

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 12:09
fot. archiwum

Akcent, Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long & Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls, Jorrgus oraz inne zespoły disco polo zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy, którą zaplanowano na 20 maja. To jednak nie koniec muzycznych atrakcji tego lata w Stężycy.

O Stężycy z pewnością możemy już mówić jak o kaszubskiej stolicy disco polo. Na gminnym amfiteatrze już od dwóch lat organizowana jest Przebojowa Majówka - impreza, która rokrocznie przyciąga dziesiątki tysięcy fanów muzyki discopolowej z całego kraju i województwa. Występowały tam już największe gwiazdy tego gatunku, takie jak Weekend, Boys, Mig, Czadoman, Andre, Basta czy też Top One.

Do kompletu brakowało już tylko legendarnej formacji Akcent z Zenonem Martyniukiem na czele. W tym roku to się jednak zmieni.

- W trzeci weekend maja startujemy z trzecią edycją Przebojowej Majówki w Stężycy. Myślę, że dla fanów tej muzyki będzie to niezła gratka. Spodziewamy się dużego zainteresowania. Najważniejsze, aby dopisała nam pogoda. W tym roku na scenie pojawi się długo oczekiwany Zenek Martyniuk z zespołem Akcent. W ubiegłym roku zapytano mnie, czy będzie Zenek. Odpowiedziałem, że postaramy się, aby u nas wystąpił. I będzie Zenek. Wystąpi u nas najprawdopodobniej jeszcze w sierpniu podczas swojego recitalu - mówi wójt gminy Stężyca, Tomasz Brzoskowski.

Poza zespołem Akcent, 20 maja w amfiteatrze w Stężycy wystąpią także Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long & Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls, Jorrgus oraz inne zespoły disco polo.

- Niektóre zespoły zostały zasugerowane przez młodzież, jak na przykład Long & Junior. Mi szczerze mówiąc zespół nie jest znany, ale ponoć młodzież bardzo dużo słucha tegoż zespołu na dyskotekach i bawi się przy nim, dlatego też postanowiliśmy go zaprosić - zaznacza wójt Tomasz Brzoskowski.

Jak dodaje, zespoły disco polo wręcz same zabiegają o występ w Stężycy.

- Dla zespołów tego gatunku muzycznego, występ na Przebojowej Majówce jest prestiżem. Chcą zagrać na naszej imprezie. Niektórym zespołom musimy wręcz odmawiać, bo mamy określoną ilość wykonawców - akcentuje włodarz Stężycy.

Wstęp na Przebojową Majówkę będzie bezpłatny, a impreza tradycyjnie będzie transmitowana przez TV Polo.

To jednak nie jedyna impreza tego lata. W sierpniu po raz kolejny odbędzie się Noc pod Gwiazdami.

Dodajmy, że na wszystkie tegoroczne wydarzenia kulturalno - sportowe gmina Stężyca przeznaczy około 2,5 mln zł. Przy większych imprezach będzie mogła liczyć na wsparcie sponsorów.

- Bez sponsorów nie bylibyśmy w stanie udźwignąć kosztów organizacji tak dużych imprez - podsumowuje wójt Tomasz Brzoskowski.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.