Minister Antoni Macierewicz pojawi się na niedzielnych obchodach w Gołubiu

piątek, 3 marca 2017 r., 11:14
fot. internet/fot. ppor. Robert Suchy(CO MON)

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz nie tylko objął swoim patronatem wydarzenie upamiętniające 73. rocznicę śmierci porucznika Józefa Dambka, ale także weźmie udział w niedzielnych uroczystościach w Gołubiu.

Informację dotyczącą obecności szefa MONu na obchodach 73. rocznicy śmierci przywódcy Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" potwierdza Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej. Wizyta na Kaszubach ministra Antoniego Macierewicza nie potrwa jednak długo, gdyż już po południu będzie uczestniczył w promocji na pierwszy stopień oficerski żołnierzy rezerwy, które to wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15. w Warszawie.

Uroczystości upamiętniające 73. rocznicę śmierci por. Józefa Dambka rozpoczną się natomiast o godzinie 10. mszą świętą w kościele parafialnym w Gołubiu. Po nabożeństwie nastąpi przemarsz pod krzyż nad Jeziorem Dąbrowskim, prowadzony przez Kompanię i Orkiestrę Reprezentacyjną Marynarki Wojennej oraz przez ułanów z II Pułku Szwoleżerów Rokitiańskich - oddział Kaszuby.

Tam będzie miała miejsce modlitwa w intencji por. J. Dambka i jego Podkomendnych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny i Kościoła Katolickiego, odczytany zostanie Apel Poległych, jak również nastąpi złożenie wiązanek kwiatów.

Druga część uroczystości odbędzie się na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Tradycyjnie uczestnicy obchodów będą mogli obejrzeć rekonstrukcję historyczną, jak również wziąć udział w biesiadzie partyzanckiej.

Ze szczegółowym programem uroczystości można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.