Zatankował paliwo, odjechał i zmienił tablice rejestracyjne. I tak wpadł w ręce mundurowych

piątek, 3 marca 2017 r., 09:43
fot. archiwum

Zatankował paliwo, po czym odjechał nie uiszczając za niego opłaty. Zmienił tablicę rejestracyjne. Mimo to i tak nie uniknie kary. Zaledwie dwie godziny później wpadł w ręce kościerskich funkcjonariuszy ruchu drogowego. Jak się okazało 27-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna ma już na swoim koncie podobne przestępstwa.

W czwartek o godzinie 20.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie otrzymał zgłoszenie o tym, że kierujący czerwoną hondą civic na kwidzyńskich tablicach rejestracyjnych na jednej ze stacji na terenie gminy Lipusz zatankował paliwo za 230 zł, po czym odjechał.

- Oficer dyżurny przekazał tę informację policyjnym patrolom. Około godziny 23. funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli czerwoną hondę civic, jednak na kościerskich tablicach rejestracyjnych. Zatrzymali kierowcę, którym okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Kościerzyna. Mężczyzna nie posiadał dowodu rejestracyjnego oraz polisy OC. Podczas kontroli okazało się też, że numer identyfikacyjny pojazdu nie zgadza się z numerami rejestracyjnymi - podaje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Funkcjonariusze zapytali więc wprost, czy to on zatankował paliwo i odjechał, nie płacąc za niego. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Jak się okazało, przeciwko mężczyźnie prowadzone są także inne postępowania dotyczące kradzieży paliwa ze stacji na terenie gminy Kościerzyna.

27-latek został ukarany mandatami karnymi za brak dokumentów. Przed sądem z kolei odpowie za kradzież paliwa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.