Choinki ocieplą mieszkania kościerzaków

środa, 1 marca 2017 r., 11:42
fot. archiwum

Ponad 370 świątecznych drzewek powróci do mieszkańców Kościerzyny w postaci ciepła. Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury KOS-EKO w okresie poświątecznym przeprowadziło bowiem po raz kolejny akcję "Zapalmy ponownie choinkę", na którą odpowiedziało kilkuset mieszkańców.

Przypomnijmy, że akcja "Zapalmy ponownie choinkę" to wspólne przedsięwzięcie Miejskiego Przedsiębiorstwa Infrastruktury KOS-EKO, Urzędu Miasta Kościerzyna oraz administratorów osiedli mieszkaniowych. W jej ramach zorganizowano zbiórkę świątecznych drzewek, które zostaną przetworzone na biomasę i powrócą do mieszkań mieszkańców w postaci ciepła.

- Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zebrano ponad 370 sztuk. Choinki zamiast na śmietnik, trafiły do kotłowni i powrócą do domów podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej w postaci czystego ciepła. Dziękujemy za wspólne działanie na rzecz środowiska - podkreśla asystent burmistrza Kościerzyny, Jacek Konkol.

Kolejna akcja już za rok.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.