Kościerzyna. Nie zaciągnął ręcznego. Ciężarówka staranowała trzy auta i ogrodzenie

środa, 1 marca 2017 r., 11:12
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorkowy poranek w Kościerzynie na ulicy Moniuszki. Kierowca ciężarówki, parkując ją na wzniesieniu, nie zabezpieczył pojazdu hamulcem ręcznym. W wyniku czego ciężarówka staczając się, uszkodziła trzy zaparkowane pojazdy i ogrodzenie.

Do zdarzenia doszło we wtorek po godzinie 8.

- Mundurowi pracujący na miejscu ustalili, że 60-letni kierujący samochodem ciężarowym pozostawił na wzniesieniu swój pojazd bez włączonego hamulca ręcznego. Ciężarówka stoczyła się i uszkodziła trzy prawidłowo zaparkowane samochody (ford, bmw, vw passat) oraz ogrodzenie posesji. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny - informuje rzecznik kościerskiej policji, asp. Piotr Kwidziński.

Badanie alkomatem wykazało, że 60-letni kierowca był trzeźwy.

Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu, by pamiętali o włączaniu hamulca ręcznego przy parkowaniu samochodów.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.