Kościerzyna. Młodzieżowa Rada Miasta odwiedza inne rady w naszym województwie

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 19:11
fot. MRMK

Radni Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna inspiracji do dalszego działania szukają nie tylko na lokalnym podwórku, ale także wśród rówieśników z innych młodzieżowych rad w naszym województwie. Z częścią nich spotkają się ponownie-tym razem w Kościerzynie. 13 marca MRMK świętować będzie swoje 5. urodziny.

Młodzi radni niemal od początku kadencji są niezwykle aktywni. Do tej pory, oprócz organizacji imprez, spotkali się z radnymi z młodzieżowych rad gmin i miast m.in. z Malborka, Kwidzyna, Słupska, Lęborka, Trójmiasta. Na tym nie zamierzają jednak poprzestać, bo jak podkreśla Opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna Jacek Konkol, to okazja do wymiany cennych doświadczeń.

- Uważamy, że współpraca jest dla nas najważniejsza. Przygotowujemy się także do sesji Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego, która odbędzie się 6 marca. Nie będę też ukrywał, że szukamy poparcia, bo chcemy wystawić kandydata na przewodniczącego Młodzieżowej Rady Województwa Pomorskiego z Kościerzyny. Mamy już pewne zapewnienia niektórych rad, że takie poparcie uzyskamy. Chcielibyśmy działać i przede wszystkim skupiać młodzieżowe rady miasta wokół rady wojewódzkiej i realizować różnego rodzaju projekty z tymi radami z innych gmin - mówi Jacek Konkol, opiekun Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna.

Z częścią młodzieżowych radnych z naszego województwa, kościerscy młodzi politycy wkrótce spotkają się ponownie. Tym razem w Kościerzynie. Z okazji 5-lecia istnienia rady organizowane są specjalne uroczystości. W programie przewidziano moc atrakcji - w tym m.in. zwiedzanie Muzeum Ziemi Kościerskiej i Starego Browaru Kościerzyna, prezentacja stoisk szkół wchodzących w skład młodzieżowej rady oraz uroczysta gala z koncertami. Jak bywa to na urodzinach, nie zabraknie tortu.

Dodajmy, że młodzieżowa rada niedawno zmieniła swój statut, który został zaakceptowany przez Radę Miasta Kościerzyna.

- Chcemy skupić się na działaniu. Od niedawna mamy taki zapis, że sesje organizujemy w miarę potrzeb. Dzięki temu nie jesteśmy ograniczeni statutem, że musimy taką sesję zwoływać co miesiąc, dwa, trzy. Być może kolejna będzie za pół roku, może nawet później - dodaje Jacek Konkol.

Prawdopodobnie podczas przyszłego spotkania radni zajmą się kwestią powołania rzecznika praw ucznia, którego obowiązki będzie pełnić jeden z członków MRMK. Jego głównym zadaniem będzie poprawa kontaktu uczniów z nauczycielami oraz rozwiązywanie konfliktów właśnie na tej linii.

AK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.