Szumleś Szlachecki. 16-latek motorowerem uderzył w drzewo

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 10:45
fot. archiwum

16-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala po tym, jak motorowerem uderzył w drzewo. Nastolatek podjął manewr wyprzedzania, choć już był wyprzedzany przez samochód. Nie posiadał też uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 9. na drodze wojewódzkiej w Szumlesiu Szlacheckim.

- Kierujący motorowerem marki Husqvarna 16-latek, bez uprawnień, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonywania manewru wyprzedzania i rozpoczął ten manewr w momencie, gdy kierujący pojazdem marki Mitsubishi 30-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego już wyprzedzał. 16-latek zaczął gwałtownie hamować, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

16-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Nowa Karczma, JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.