Nowy Barkoczyn. Kobieta podtruła się tlenkiem węgla

poniedziałek, 27 lutego 2017 r., 10:27
fot. archiwum

W sobotni poranek służby interweniowały w Nowym Barkoczynie, gdzie w jednym z budynków jedna osoba podtruła się czadem. W jej mieszkaniu miernik tlenku węgla wskazał stężenie w wysokości od 150 - 600 ppm tego wysoko trującego gazu. Kobieta została przetransportowana do szpitala.

Mimo wielu akcji profilaktycznych, które rokrocznie przeprowadza straż pożarna, wciąż niektórzy bagatelizują zagrożenie, jakim jest czad. Jak wskazują statystyki, co czwarty Polak uważa, że jest w stanie wyczuć tlenek węgla. Tymczasem prawda jest inna. Nie bez powodu czad - bezbarwny i bezwonny gaz - określany jest mianem cichego zabójcy.

Co roku kilka tysięcy osób ulega zatruciu tlenkiem węgla, z czego kilkaset ze skutkiem śmiertelnym. Szczęśliwie zupełnie inny finał miała akcja ratunkowa, jaką przeprowadzono w sobotni poranek na terenie gminy Nowa Karczma.

Tuż po godzinie 5. kościerscy strażacy zostali wezwani do działań w Nowym Barkoczynie. Jak podaje zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kościerzynie, mł. bryg. Tomasz Holc, z informacji, jakie otrzymali wynikało, że mieszkanka z jednego budynków źle się czuje, a objawy mogą wskazywać na podtrucie tlenkiem węgla.

Kobieta została przetransportowana do szpitala, a miernik tlenku węgla wskazywał w jej mieszkaniu wysokie stężenie czadu wahające się od 150 do 600 ppm. Działania strażaków polegały na przewietrzeniu budynku.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z JRG Kościerzyna oraz zespół ratownictwa medycznego.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.