Garczyn. VI Bieg Morsa za nami

niedziela, 26 lutego 2017 r., 22:58
fot. Agnieszka Kostuch

Garczyn, niedaleko Kościerzyny stał się ponownie miejscem, w którym spotkali się miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie. W niedzielę po raz szósty odbywał się tam Bieg Morsa. Tradycyjnie po sportowych zmaganiach, każdy chętny mógł wskoczyć do lodowatej wody.

Bieg Morsa przyciąga uczestników z różnych stron Polski. Na teren powiatu kościerskiego przyjeżdżają nie tylko z najbliższej okolicy, ale także z Warszawy, Łodzi, Jeleniej Góry czy Piły. Tradycyjnie nie brakuje tutaj zawodników z Pomorza-w tym z Kartuz.

- Prezes kościerskich morsów przekonał nas do tego, że morsowanie jest fajne. Dlatego już ponad dwa lata temu zaczęliśmy morsować. Najpierw jeździliśmy do Dobrogoszczy, w tym roku kąpiemy się już u siebie. Oczywiście przychodzimy co jakiś czas na wszystkie imprezy i pomagamy. Podobnie jak w zeszłym roku chłopaki zabezpieczają bieg. Dodatkowo bierzemy czynny udział w zawodach i jesteśmy wraz z kościerskimi morsami, dzięki którym właśnie możemy morsować - podkreślała Natalia z Grupy Rowerowe Kaszuby.

W niedzielę sześciokilometrową trasę pokonało 340 biegaczy. W Biegu Niedźwiedzi Polarnych wzięło udział ponad 60 uczestników, którzy zdecydowali się przebiec dystans 4 km wyłącznie na strojach kąpielowych. Ponad 100 osób postawiło na marsz nordic walking. Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się tutaj

Po sportowej rywalizacji nadszedł czas na wspólną kąpiel, którą poprzedziła rozgrzewka. Każdy uczestnik, który odważył się wejść do lodowatej wody, został nagrodzony pamiątkowym medalem.

- Na pierwszym biegu morsów kąpała się dosłownie jedna osoba spoza klubu, a jak widać teraz się rozrosło do takich sporych rozmiarów-podkreślał Radosław Flisikowski Prezes Kościerskiego Klubu Morsów "Forrest Gump".

Dodajmy, że organizatorami wydarzenia był wspomniany Kościerski Klub Morsa "Forrest Gump" oraz Gmina Kościerzyna przy współpracy z Kaszubskim Klubem Przełajowym i Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.

- Klub Morsa "Forrest Gump" jest to nasza organizacja pozarządowa. Jak więc nie wspierać tak cudownej imprezy? Można zauważyć także, że coraz więcej mieszkańców naszej gminy w to wydarzenie się angażuje. Jak patrzy się na listę startową to widać m.in. zawodników z Łubiany, Wielkiego Klincza i Nowego Klincza - mówił Grzegorz Świtała Zastępca Wójta Gminy Kościerzyna.

Wspomnijmy, że głównym celem jest promocja "morsowania" jako zdrowego stylu życia oraz biegania jako jednej z form rekreacji ruchowej.

AK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.