Stracili prawo jazdy - za jazdę w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających

poniedziałek, 20 lutego 2017 r., 09:16
fot. archiwum

Dwóch kierowców musiało się pożegnać z prawem jazdy w miniony weekend. 35-letni mieszkaniec gminy Liniewo kierował pojazdem mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu, z kolei 25-letni mieszkaniec powiatu chojnickiego prowadził samochód pod wpływem środków odurzających.

W niedzielę kościerscy funkcjonariusze udaremnili jazdę dwóm kierowcom. W Kościerzynie na ulicy Przemysłowej zatrzymali do kontroli opla, którym kierował 35-letni mieszkaniec gminy Liniewo. Po poddaniu go badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna jest bardzo nietrzeźwy. Wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. 35-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

Z kolei w Wielu policjanci skontrolowali kierującego Fiatem Stilo 25-letniego mieszkańca powiatu chojnickiego. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie mundurowych, że może on znajdować się pod działaniem środków odurzających. Potwierdziło to badanie narkotestem. Od mężczyzny pobrano też krew do badań. 25-latkowi także zatrzymano uprawnienie do kierowania pojazdem.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.