Kościerzyna. I Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach za nami

sobota, 18 lutego 2017 r., 19:52
Agnieszka Kostuch Agnieszka Kostuch fot. Agnieszka Kostuch

Kościerzyna ponownie gościła najlepszych pływaków z całej Polski. W ten weekend odbyła się I Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. W sportowych zmaganiach brało udział ponad 200 zawodników z 13 klubów.

Zawody rozpoczęły się w sobotę po południu. Zanim uczestnicy wskoczyli do wody, wręczono nominacje do kadry narodowej juniorów i seniorów. Wśród osób, które powołanie otrzymały, znalazł się zawodnik UKS Manta Kościerzyna Marcin Łukowicz.

Młodzi sportowcy mierzyli się m.in. na dystansach 50, 100, 200 m kraulem w płetwach podwójnych, po powierzchni od 50 m do 800 m. Dodatkowo zawodnicy pokonywali dystans 100 m pod wodą z butlą i aparatem oddechowym

Aktualne wyniki można znaleźć tutaj

Warto dodać, że weekendowe zmagania to nie pierwsze zawody, które odbywają się na kościerskim basenie.

- Nie wszyscy to wiedzą, że Aqua Centrum Kościerzyna jest centralnym ośrodkiem szkolenia Polskiego Związku Płetwonurkowania i należy do niego. Właśnie dlatego co roku mamy tu jakąś imprezę. Ubiegły finał Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach organizował UKS Manta. W tym roku my jako UKS Wodniacy Garczyn dostaliśmy od zarządu organizacji tego wydarzenia, a także długodystansowych mistrzostw polski, które odbędą się w czerwcu. Będzie to pływanie po wodach otwartych, czyli po jeziorze. - mówi Michał Zarach z UKS "Wodniacy Garczyn".

Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach odbędą się 25 czerwca w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.

AK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.