Stara Kiszewa. Radni przyjęli projekt nowej sieci szkół

piątek, 17 lutego 2017 r., 13:12
fot. archiwum

Stara Kiszewa jako kolejny samorząd przygotował nowy plan sieci szkół, który funkcjonować będzie od pierwszego września 2017. Uchwałę w tej sprawie radni przyjęli w piątek. Sprawdź, jakie zmiany niesie za sobą reforma oświaty w gminie Stara Kiszewa.

W związku z reformą oświaty, której głównym założeniem jest likwidacja gimnazjów i wprowadzenie ośmioletniego cyklu nauczania w szkołach podstawowych, samorządy muszą ustalić plan nowej sieci placówek oświatowych. Projekt nowej sieci swoich szkół w piątek przyjęli radni gminy Stara Kiszewa.

Na terenie gminy działają dwa Zespoły Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie i Starych Polaszkach, w skład których wchodzą sześcioklasowe szkoły podstawowe i gimnazja oraz trzy klasowa Szkoła Podstawowa w Nowych Polaszkach i sześcioklasowa Szkoła Podstawowa w Górze.

Projekt nowej sieci, jak mówi wójt gminy Stara Kiszewa, nie przewiduje większych zmian. Dla uczniów i ich rodziców niewiele się więc zmieni. Zespoły Kształcenia i Wychowania w Starej Kiszewie i Starych Polaszkach zostaną przekształcone w ośmioklasowe szkoły podstawowe. Szkoła Podstawowa w Nowych Polaszkach, w której dotychczas kształciły się dzieci w klasach I-III nadal będzie szkołą trzyklasową. Sześcioklasowa Szkoła Podstawowa w Górze z kolei z mocy prawa stanie się szkołą ośmioklasową.

Teraz projekt nowej sieci szkół zostanie wysłany do kuratorium, które zaopiniuje propozycję gminy Stara Kiszewa.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.