Był odurzony narkotykami. Prowadził samochód, choć nie miał prawa jazdy

czwartek, 16 lutego 2017 r., 10:51
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

33-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających i bez uprawnień oraz posiadanie narkotyków. Został zatrzymany przez kościerskich funkcjonariuszy w środę, w Kaliskach.

W środę przed północą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kościerskiej komendy, na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Kaliska, zatrzymali do kontroli renault laguna.

- W trakcie legitymowania stwierdzono, że 33-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego, który siedział za kierownicą tego auta, nie posiadał uprawnień do kierowania. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło też zachowanie oraz wygląd 33-latka, który jak się okazało kierował pod wpływem środków odurzających - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński.

- Badanie narkotesterem potwierdziło podejrzenia, że kierujący jest pod wpływem amfetaminy. Funkcjonariusze podczas kontroli osobistej znaleźli przy kierowcy amfetaminę. Kierowca renault został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a samochód, którym podróżował, został zabezpieczony procesowo i trafił na policyjny parking - dodaje.

W czwartek 33-latek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty.

- Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pod wpływem środków odurzających oraz za kierowanie bez wymaganych uprawnień, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz grzywna do 5.000 zł. Odpowie także za posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo może on trafić do więzienia nawet na trzy lata - podsumowuje asp. Kwidziński.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.