Marlena Sikorska nowym skarbnikiem powiatu kościerskiego

środa, 15 lutego 2017 r., 16:50
fot. AL

Marlena Sikorska została nowym skarbnikiem w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie. Tym samym przejęła stanowisko po Dorocie Bałukonis, która funkcję szefa finansów powiatu kościerskiego pełniła przez półtora roku. Kandydaturę nowego skarbnika radni zaakceptowali jednogłośnie.

Roszady na stanowisku skarbnika powiatu kościerskiego spowodowane są odejściem z urzędu, dotychczas pełniącej tę funkcję Doroty Bałukonis, która pod koniec grudnia złożyła wniosek o rozwiązanie z nią stosunku pracy.

W związku z rezygnacją Doroty Bałukonis ogłoszony został konkurs na stanowisko skarbnika. Swoją kandydaturę złożyła jedna osoba, która spełnia wszelkie wymogi prawne i posiada wieloletnie doświadczenie. Jest nią Marlena Sikorska, która przez ostatnie 19 lat pełnła stanowisko skarbnika gminy Stężyca.

- Marlena Sikorska ma wykształcenie wyższe, uniwersyteckie. Od zawsze związana jest z finansami. Od 1998 roku pełniła stanowisko skarbnika gminy Stężyca. W ciagu ostatnich dwóch tygodni dała się poznać jako osoba bardzo merytoryczna, doświadczona, pełna zaangażowana i chętna do pracy na terenie powiatu kościerskiego - podkreślała starosta kościerski Alicja Żurawska.

Kandydaturę Marleny Sikorskiej radni zaakceptowali jednogłośnie.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.