35-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego z zarzutem sutenerstwa

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 10:25
fot. internet/KWP Gdańsk

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzy osoby pod zarzutem sutenerstwa oraz ułatwiania prostytucji. Zatrzymani to dwaj obywatele Bułgarii oraz 35-letnia mieszkanka powiatu kościerskiego. Do wykorzystywania kobiet dochodziło na terenie województw kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego, w tym między innymi na terenie powiatu kościerskiego.

Przez ponad rok kryminalno komendy wojewódzkiej rozpracowywali grupę czerpiącą korzyści z prostytucji. Szeroko zakrojone działania operacyjnej, jak i procesowe pozwoliły funkcjonariuszom na zebranie materiału dowodowego, z którego wynika, że do wykorzystywania kobiet przez grupę przestępczą dochodziło na terenie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

- Realizując tę sprawę funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali trzy osoby, w tym dwóch obywateli Bułgarii w wieku 34 i 39- lat oraz 35-letnią kobietę, mających związek z tym przestępczym procederem. Podczas przeszukania lokali zajmowanych przez zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. nośniki pamięci i sprzęt komputerowy, także biżuterię i samochody o wartości ponad 100 tys. złotych - informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

- Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty ułatwiania prostytucji oraz czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez pokrzywdzone - obywatelki Bułgarii i Polski, z czego sprawcy uczynili sobie stałe źródło dochodu. 34 i 39-latek zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące przez sąd, 35-latka znajduje się pod dozorem policyjnym - dodaje.

Jak potwierdza rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, nadkom. Maciej Stęplewski, zatrzymana 35-latka jest mieszkanką powiatu kościerskiego. Do przestępczego procederu, a więc wykorzystywania kobiet, dochodziło też na terenie powiatu kościerskiego.

Dodajmy, że zatrzymanym grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.