W terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h - stracili prawo jazdy

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 09:55
fot. archiwum

W piątkowe popołudnie kościerscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali aż dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Tym samym mężczyznom zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ponadto policjanci udaremnili też dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu.

Do obu zatrzymań doszło w Zamku Kiszewskim (gm. Stara Kiszewa). Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie, asp. Piotr Kwidziński, tuż po godzinie 15. Kierujący Audi 80, 66-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego w terenie zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h. Mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 400 zł oraz zatrzymano prawo jazdy.

Z prawem jazdy na okres trzech miesięcy musiał pożegnać się także 58-letni mieszkaniec Sztumu, który przez policjantów został zatrzymany w tym samym miejscu kilkadziesiąt minut później. Kierujący VW Passatem pędził 105 km/h.

Ponadto tego samego dnia mundurowi udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy w Lubieszynie. 33-letni mieszkaniec gminy Liniewo, kierując VW Passatem, wydmuchał ponad pół promila alkoholu. 33-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.