Karsin. Gmina z dotacją "Maluch plus" na rozbudowę przedszkola i utworzenie żłobka

czwartek, 9 lutego 2017 r., 09:24
Wizualizacja budynku Przedszkola Publicznego w Karsinie po rozbudowie Wizualizacja budynku Przedszkola Publicznego w Karsinie po rozbudowie fot. nadesłane/UG Karsin

Projekt gminy Karsin dotyczący rozbudowy przedszkola i utworzenie żłobka został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach programu "Maluch plus", a tym samym nie tylko poprawią się warunki lokalowe w przedszkolu, ale od stycznia 2018 ruszy tam żłobek dla 24 dzieci.

- Projekt budowlany wraz z pozwoleniem na budowę został przygotowany w ubiegłym roku, co umożliwiło gminie aplikowanie o środki na realizację tego zadania. W ostatnich dniach napłynęły dobre wiadomości. W ramach projektu "Maluch+", który zapoczątkowany został już 3 lata temu przez ówczesnego Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniak-Kamysza jako program "Maluch", gmina Karsin pozyskała prawie 256.000 zł na utworzenie żłobka. W przeliczeniu na jedno miejsce daje to kwotę 18.500 zł (wnioskowano o 20 miejsc w żłobku) - informuje karsiński urząd.

W sumie do dofinansowania zostały zakwalifikowane 103 wnioski z całego kraju. Karsiński projekt uzyskał 2,92 punktu na trzy możliwe i znalazł się na wysokiej 15. lokacie. Tym samym uzyskał też maksymalne dofinansowanie, które wyniesie 63, 98 proc. wartości całego zadania

Całkowity koszt rozbudowy budynku szacowany jest na 600.000 zł.

- Zgodnie z projektem, na parterze powstaną dwie nowe sale na potrzeby przedszkola, a na piętrze funkcjonował będzie żłobek. Prace budowlane rozpoczną się wiosną i mają potrwać do września bieżącego roku. Do końca roku zakończone mają być też wszelkie działania organizacyjne, tak by żłobek mógł zacząć funkcjonować od stycznia 2018 roku - podkreśla samorząd.

W przyszłym roku gmina wystąpi też o dotację na funkcjonowanie żłobka w kwocie 400 zł miesięcznie na dziecko.

AL
info. UG Karsin

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.