Kościerzyna. Znamy finalistów Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

środa, 8 lutego 2017 r., 09:30
fot. nadesłane/Tomasz Smuczyński

Za nami drugi etap X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie, której tegoroczną tematyką jest praca strażnika miejskiego. Do finału zakwalifikowało się czworo uczniów klas policyjnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. Teraz przed nimi najtrudniejsze zadanie. Będą musieli przygotować autorski projekt "Ja strażnik", w którym zaprezentują rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy.

Przed tygodniem w Kościerzynie odbył się drugi etap tegorocznej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie. Przystąpiło do niego 62 uczniów z całego powiatu kościerskiego.

- Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wielokrotnego wyboru składający się z 20 pytań zamkniętych oraz dwóch pytań otwartych. Młodzież musiała między innymi przedstawić schemat postępowania w przypadku nagłego zatrzymania krążenia oraz wymienić 10 służb, których pojazdy mogą być pojazdami uprzywilejowanymi w ruchu drogowym - informuje Tomasz Smuczyński, Komendant Straży Miejskiej w Kościerzynie.

Z terenu Kościerzyny do finału zakwalifikowała się czwórka uczniów z klas policyjnych Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie.

- Przed nimi najtrudniejsze zadanie, muszą wcielić się w rolę strażnika gminnego (miejskiego) i z tej perspektywy zdiagnozować najważniejsze problemy dotyczące ładu i porządku w swoim mieście, swojej gminie oraz zaproponować ich rozwiązanie w postaci autorskiego projektu pt. "Ja, Strażnik … Zostań Strażnikiem ładu i porządku w swoim mieście, swojej gminie." - podkreśla Tomasz Smuczyński.

Finał odbędzie się 16 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. W sumie o indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku oraz studia podyplomowe dla koordynatora szkolnego powalczy 28 osób z dziewięciu pomorskich miast (Chojnic, Gdańska, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumii, Starogardu Gdańskiego i Tczewa).

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.