"Mogę, chcę i nie obawiam się pracować" - ciekawy projekt dla młodych, niepełnosprawnych osób

czwartek, 2 lutego 2017 r., 12:25
fot. nadesłane

Płatne pięciomiesięczne staże zawodowe, certyfikowane kursy zawodowe, warsztaty i zajęcia z ekspertami - takie możliwości oferuje projekt "Mogę, chcę i nie obawiam się pracować". Jest skierowany do młodych osób z różnymi stopniami niepełnosprawności. Obecnie trwa rekrutacja dla mieszkańców powiatu kościerskiego.

Projekt "Mogę, chcę i nie obawiam się pracować" jest skierowany do osób niepełnosprawnych ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności w wieku 25-29 lat, zamieszkałych na terenie całego województwa pomorskiego.

W jego ramach odbywać się będą warsztaty grupowe z psychologiem i doradcą zawodowym, a także indywidualne z psychologiem ,doradcą zawodowym, pośrednikiem pracy i coachem. Uczestnicy projektu będą mogli odbyć certyfikowane kursy zawodowe oraz płatne 5-miesięczne staże zawodowe (stypendium stażowe 1500zł netto/miesięcznie).

Udział w projekcie jest bezpłatny. Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków unijnych przez Fundację Partycypacji Społecznej.

Fundacja obecnie prowadzi nabór na warsztaty, które odbędą się w Kościerzynie.

- Warsztaty odbywają się przez sześć dni roboczych, najbliższą grupę uczestników planujemy otworzyć 13 lutego. Ustalone są stałe godziny trwania zajęć od 9 do 15. Zapewniamy catering i zwrot kosztów dojazdów na szkolenie.Jeśli znalazłyby się chętne osoby, zainteresowane udziałem w projekcie - całkowicie bezpłatnie, to proszę o kontakt - informuje Małgorzata Pluto-Prondzińska, koordynator projektu.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą dzwonić pod numer 574 741 888 lub kontaktować się mailowo na adres rekrutacja@fundacja-spoleczna.pl.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.