Kościerzyna. Nietrzeźwy kierowca z pijanymi kolegami chciał zaatakować policjantów

czwartek, 2 lutego 2017 r., 11:24
fot. nadesłane/KPP Kościerzyna

Kościerscy policjanci zatrzymali pojazd, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna. Podróżował wraz z trojgiem kolegów. Podczas policyjnej interwencji cała czwórka - zachowywała się agresywnie i obrażała funkcjonariuszy. Wszyscy trafili do aresztu. Grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W nocy ze środy na czwartek, kilka minut po północy dyżurny kościerskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie o specyficznie poruszającym się na terenie miasta vw pasacie, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów.

Samochód szybko zatrzymano. Interweniujący mundurowi w pojeździe zastali 45-letniego kierującego, który podróżował wraz z trójką kolegów 24-latkiem i dwoma 41-latkami. Oni również byli pod wpływem alkoholu. To mieszkańcy powiatu starogardzkiego. Gdy poddali kierowcę badaniu na zawartość alkoholu, okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 0,7 promila. Mężczyzna nie miał również uprawnień do prowadzenia pojazdu.

- Cała czwórka była wulgarna i opryskliwa wobec funkcjonariuszy. Mężczyźni swoją agresję kierowi wobec interweniujących policjantów. Funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego w celu udaremnienia prób ataku mężczyzn - informuje Piotr Kwidziński, oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

Funkcjonariusze zatrzymali i przewieźli do komendy agresorów, którzy noc spędzili w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie mężczyznom zostaną przedstawione zarzuty. Za znieważenie funkcjonariuszy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.