Miał 0,3 promila - zatrzymano mu prawo jazdy

środa, 1 lutego 2017 r., 10:52

Areszt, utrata prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat, kara grzywny do 5 tys. zł - takie sankcje mogą spotkać 20-latka, którego policjanci zatrzymali w Rybakach. Prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu.

We wtorek około godz. 15.20 w Rybakach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zatrzymali do kontroli samochód marki Opel Vectra, którym kierował 20-letni mężczyzna.

- Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że miał 0,3 promila. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy kategorii B- informuje Piotr Kwidziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie.

W przypadku, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi między od 0,2 do 0,5 promila (lub od 0,1 do 0,25 mg w 1 dm w wydychanym powietrzu) to stan ten określa się jako "po użyciu alkoholu".

Prowadzenie pojazdu w takim stanie traktowane jest jako wykroczenie i grozi za nie areszt, grzywna do 5 tys. zł i czasowe zatrzymanie prawa jazdy na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.