Dobrze wybrane meble do gabinetu

wtorek, 31 stycznia 2017 r., 16:46
fot. nadesłane

Gabinet, choć to my przebywamy tam lwią część czasu, pełni istotne funkcje wizerunkowe. To banał. Jeśli jednak nie zakodujemy tego w naszej świadomości, nasze wybory dotyczące jego umeblowania będą co najwyżej intuicyjne. A tego z całą pewnością nie chcemy.

Dopasowanie mebli do osoby i firmy

Na samym początku zadajmy sobie pytanie, kto będzie przebywał w urządzanym gabinecie i jakie funkcje pełni ta osoba? Meble do gabinetu muszą być w pewien sposób dostosowane do roli osoby przebywającej w nim. Na tym nie należy poprzestać, bo dobierając owe meble dobrze jest się kierować charakterem firmy i branży, w której ona działa. Działając więc na rynku np. produktów inwestycyjnych czy w segmencie nieruchomości, raczej nie wybierzemy awangardowych mebli, lecz postawimy na klasykę, obecną w ofertach praktycznie wszystkich producentów mebli. Takie meble posiadają gładkie krawędzie, stonowane kolory, częściej jasne niż ciemne. Za przykład niech posłużą meble z linii Oskar (na zdjęciu powyżej) o gładkich wykończeniach i regularnych kształtach.

Funkcjonalność może, a nawet powinna się podobać

Ideałem jest, gdy meble podobają się, a jednocześnie są funkcjonalne, poprawiając tym samym naszą wydajność pracy. Łatwo to sobie wyobrazić. Gdy nie podoba nam się miejsce, w którym pracujemy, mimowolnie efektywność, mimo dużych wkładanych w pracę wysiłków, spada. Meble do gabinetu, których układ nie pasuje do wielkości biura lub nawet do nawyków związanych z rozmieszczeniem naszych narzędzi pracy, sprawiają, że jest nam po prostu niewygodnie. Najlepszą sytuacją jest zatem pogodzenie wygody i dodatnich wrażeń estetycznych.

Jest to zrobienia w przypadku największych producentów mebli. Posiadają one wiele linii, mebli, w których obrębie, w zależności od naszych możliwości finansowych, wybierzemy najbardziej pasujące nam rozwiązania. I tak, do biurka z linii mebli gabinetowych Bravo możemy dobrać aż cztery szafy z różnym układem półek i szuflad czy też po dwie różne komody i stoliki. Dostępne w różnych rozmiarach dopasujemy do określonego wnętrza, a przy tym nasze poczucie estetyki również nie powinno na tym ucierpieć. Rozwiązaniem są tutaj sprawdzone meble do gabinetu, najlepiej wyróżnione ekologicznym certyfikatem FSC, którym producenci wspomnianej linii mebli mogą się pochwalić.

Nie zaniedbujmy kolorystyki

To, co jest tak ważne w systemach identyfikacji wizualnej przyda się również przy wybieraniu mebli do gabinetu. Pamiętajmy, żeby odpowiednio "mieszać" barwy. Co to w praktyce oznacza? Do mebli o jasnych kolorach dobierajmy dodatki o podobnej tonacji, tak by uniknąć monochromatyczności. Z drugiej strony, nie należy robić z naszego gabinetu prawdziwego festiwalu barw, czyli np. mieszać ciemnych kolorów z bardzo jasnymi. Chaos i pstrokacizna na dłuższą metę będą męczyć nasze oczy. Dlatego, jeśli nie korzystamy z usług projektanta wnętrz, bezpiecznie wybierzmy podobne kolory. Niech będą one jednak odrobinę zróżnicowane. Uwzględniają to producenci mebli, delikatnie łącząc barwy ze sobą w obrębie danej linii produktowej.

Biorąc pod uwagę kolorystykę, dopasowanie do funkcji i branży oraz tak podstawowe rzeczy, jak wielkość gabinetu, powinniśmy dokonać dobrego i, co chyba najważniejsze, świadomego wyboru mebli gabinetowych.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.