Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna

wtorek, 31 stycznia 2017 r., 09:05
fot. nadesłane/KOSiR

W piątek i sobotę w hali sportowej Sokolnia odbył się Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna z udziałem czterech drużyn: Sokół Browar Kościerzyna - gospodarz, GKS Żukowo, Polski Cukier Pomezania Malbork oraz Spójnia Gdynia.

Drużyny rywalizowały systemem "każdy z każdym". Patronat nad turniejem objął starosta kościerski. Podczas wydarzenia zbierano środki finansowe na leczenie Kornela Woźnego z Wielkiego Klincza.

Podczas turnieju rozegrano łącznie sześć spotkań. Rywalizacja była bardzo zacięta i jak to w piłce ręcznej zazwyczaj bywa bardzo emocjonująca i widowiskowa, a rezultaty meczy niejednokrotnie zaskakujące. Triumfatorem turnieju została drużyna GKS Żukowo, która dwukrotnie pokonała swoich rywali i zanotowała jeden remis.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Spójnia Gdynia - GKS Żukowo (22:22)
Sokół Browar Kościerzyna - Polski Cukier Pomezania Malbork (24:27)
Polski Cukier Pomezania Malbork - Spójnia Gdynia (27:31)
Sokół Browar Kościerzyna - GKS Żukowo (17:22)
Polski Cukier Pomezania Malbork - GKS Żukowo (22:30)
Sokół Browar Kościerzyna - Spójnia Gdynia (25:20)

Za zajęte miejsca zespoły otrzymały puchary. Wybrano i nagrodzono najlepszych zawodników z poszczególnych drużyn, jak i najlepszego zawodnika całego turnieju, którym został Bogdan Oliferchuk ze Spójni Gdynia. Ponadto upominki otrzymali trenerzy z poszczególnych zespołów.

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych zespołów:

GKS Żukowo - Kacper Reseman
Spójnia Gdynia - Borys Bruchwicki
Polski Cukier Pomezania Malbork - Radosław Kądziela
Sokół Browar Kościerzyna - Sebastian Sokołowski

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. GKS Żukowo
2. Spójnia Gdynia
3. Polski Cukier Pomezania Malbork
4. Sokół Browar Kościerzyna

Turniej prowadzili sędziowie klasy związkowej. Impreza przebiegała w miłej, sportowej atmosferze przy udziale licznej widowni. Nagrody wręczali Burmistrz Miasta Kościerzyna - Michał Majewski oraz dyrektor KOSiR - Zbigniew Richert.

Uroczystego zamknięcia turnieju dokonał burmistrz, który zaprosił zespoły do udziału w przyszłorocznym Jubileuszowym X Turnieju.

Organizatorami turnieju byli: Miasto Kościerzyna, Starostwo Powiatowe w Kościerzynie oraz Kościerski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

nadesłane/KOSiR

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.