Jak wygląda rozbudowana strona firmowa?

poniedziałek, 30 stycznia 2017 r., 12:45
fot. nadesłane

Podobnie, jak w wielu innych dziedzinach, tak samo w przypadku witryny internetowej przedsiębiorstwa, są rzeczy które widać gołym okiem i takie, których laik w żaden sposób nie jest w stanie dostrzec. Strony firmowe to ważny element wizerunku, zwłaszcza obecnie, kiedy większość potencjalnych klientów poszukuje informacji w Internecie, nieraz stara się skontaktować przez e-mail lub chce zostawić komentarz na temat wyświadczonych mu usług i zakupionych przez niego produktów. Wokół takiej witryny prowadzić można również szereg działań pozornie niewidocznych, a zwiększających jej siłę oddziaływania.

Strona internetowa dla firmy - jak najtaniej, czy jak najsolidniej?

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że w biznesie nie mogą jednocześnie występować trzy przymiotniki: "szybko", "dobrze" i "tanio". Jeżeli usługa wyświadczona będzie szybko i dobrze, to nie będzie ona tania. Jeżeli chce się otrzymać dobry efekt tanim kosztem, to nie można się go szybko spodziewać itd. Podobnie jest, jeżeli chodzi o tworzenie stron dla firm.

Pierwsze kroki to zawarcie wszystkich niezbędnych informacji, takich jak: profil firmy, dane kontaktowe, krótka historia i oferta, obejmująca przynajmniej orientacyjny cennik. Jeżeli myśli się poważnie o obecności w Internecie, warto zadbać by była to responsywna strona, czyli taka która dostosuje się do różnych urządzeń i przeglądarek, co wpłynie pozytywnie na doświadczenie użytkownika (user experience) oraz polepszy pozycję witryny w wyszukiwarce.

Działając w ten sposób, zwiększa się szanse, że potencjalni klienci równie komfortowo będą mogli poruszać się po stronie zarówno używając komputera, jak i surfując za pomocą telefonu lub tabletu. Agencje interaktywne, oprócz przygotowania responsywnych stron, oferują również usługi w zakresie identyfikacji wizualnej, pomocne jeżeli chce się np. odświeżyć logo firmowe czy polepszyć wizerunek firmy. Każdy szczegół ma znaczenie, bo w dzisiejszych czasach elegancka witryna pełni podobną rolę, jak zadbane i schludne biuro, w którym klient może przez chwilę poczuć się komfortowo.

Jakie jeszcze elementy mogą zawierać strony firmowe?

Po przygotowaniu podstawowych danych dotyczących przedsiębiorstwa, warto zadbać o solidne portfolio. Nic tak nie działa na klientów, jak świadomość, że dany wykonawca zaspokoił już potrzeby wielu innych osób i firm. Dobrze, jeżeli firmowa strona www zawiera skany listów referencyjnych od poprzednich kontrahentów i warto o takie listy prosić. Jest to mocna sugestia, że warto z usług danej firmy skorzystać. Żeby móc sprawnie aktualizować treści na stronie i dodawać nowe wiadomości, należy od początku zadbać o dostępność wygodnego w użyciu panelu administracyjnego i "doczepić" do strony np. blog tematyczny.

Sama witryna - wizytówka będzie bytem martwym pośród milionów innych stron w sieci. Regularnie aktualizowany i uzupełniany serwis bardziej spaja ze sobą użytkowników. Warto o tym pamiętać, ponieważ wyszukiwarki internetowe preferują strony, na których obserwują regularne aktualizacje.

Jeżeli już mowa o wyszukiwarkach, to niezwykle istotnym zabiegiem będzie optymalizacja strony pod kątem SEO. Jest to, wspomniana we wstępie, rzecz której nie widać bezpośrednio podczas przeglądania strony, ale efekt tego zabiegu dostrzeże się w pozycji strony w indeksie wyszukiwania. Inną kwestią jest sprawne pozycjonowanie, np. poprzez link - building. Profesjonalnie prowadzone serwisy są wsparte tego typu zabiegami.

Strona internetowa dla firmy może być wartościowym zasobem w oczach klientów, jeżeli znajdą na niej odnośniki do fachowych artykułów, wywiadów czy innych rzetelnych opracowań. Dodatkowe czynniki, zwiększające ruch na stronie, to np. akcje promocyjne czy kampanie prowadzone poprzez portale społecznościowe lub partnerstwo w systemie Google AdWords.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.