Wielki Klincz. 160 osób pobiegło, by pomóc Kornelkowi

niedziela, 29 stycznia 2017 r., 16:02
fot. AL

Biegowa 5 dla Kornela, czyli charytatywny bieg na rzecz Kornela Woźnego towarzyszył tegorocznemu Piknikowi Patriotycznemu, który w niedzielę odbył się w Wielkim Klinczu. Na starcie stanęło około 160 zawodników. Na każdego z nich czekał pamiątkowy medal. Pierwszy linię mety przekroczył Daniel Pek.

- Pomysł organizacji biegu charytatywnego narodził się na początku grudnia na bazie innych incjatyw mających na celu zbieranie środków na rzecz leczenia Kornela. Jesteśmy zadowoleni, że udało się wszystko zorganizować. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie udało się zebrać sporo pieniędzy, które pomogą Kornelowi w walce z chorobą. Kornelek jutro (w poniedziałek - przyp. red.) będzie miał operację wszczepienia płytki radioaktywnej - mówi pomysłodawca biegu, Damian Wnuk.

W sumie w biegu wystartowało 160 zawodników. Biegając pomagali nie tylko mieszkańcy Wielkiego Klincza, jak i powiatu kościerskiego. Sporo uczestników przybyło także spoza granic naszego powiatu.

- Bardzo wielu uczestników jest z Człuchowa, Chojnic, Gdyni, Pelplina, Bydgoszczy, czy Szczecinka. Bardzo się cieszymy, że tyle osób odpowiedziało na nasze zaproszenie. Jest to pierwszy bieg w Wielkim Klinczu, ale mam nadzieję, że nie ostatni - podkreśla Damian Wnuk.

Całkowity dochód z biegu zostanie przeznaczony na leczenie Kornela Woźnego z Wielkiego Klincza. Na jego koncie obecnie znajduje się kwota 1.386.597 zł. Wciąż brakuje więc nieco ponad 400.000 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości wsparcia małego mieszkańca Wielkiego Klincza można znaleźć na stronie 'Fundacji Rycerze i Księżniczki.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.