Szatarpy. Pożar poddasza budynku mieszkalnego

sobota, 28 stycznia 2017 r., 10:56
fot. archiwum

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w piątkowe popołudnie w miejscowości Szatarpy (gm. Nowa Karczma). Ogień pojawił się tam na poddaszu budynku mieszkalnego.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Kościerzynie otrzymał w piątek o godzinie 17.47. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów straży okazało się, że ogień pojawił się na poddaszu budynku mieszkalnego w sąsiedztwie komina.

Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru oraz uniemożliwieniu jego dalszego rozprzestrzeniania się. W sumie zniszczeniu uległo poddasze obiektu oraz część poszycia dachu.

Pożar najprawdopodobniej zainicjowały iskry wydobywające się z komina i spadające na dach.

W akcji gaśniczej uczestniczyli strażacy z OSP Nowa Karczma, OSP Grabówko, OSP Wysin oraz jRG Kościerzyna.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.