Kościerzyna. Pozwolili dzieciom na chwilę zapomnieć o chorobie

środa, 25 stycznia 2017 r., 16:44
fot. nadesłane/Młodzieżowa Rada Miasta

Liczne konkursy, malowanie twarzy, wspólne zabawy i wiele innych atrakcji czekało na małych pacjentów kościerskiego szpitala. We wtorkowe popołudnie czas wolny postanowili im bowiem zorganizować wolontariusze Kościerskiego Centrum Wolontariatu oraz Młodzieżowa Rada Miasta Kościerzyna.

Ferie to czas wypoczynku, ale też dobrej zabawy i korzystania z zimowych atrakcji. Nie wszyscy jednak mogli oddać się zimowemu szaleństwu na stokach, lodowisku, czy po prostu lepiąc bałwana. Tym, którzy ferie zmuszeni byli spędzić w kościerskim szpitalu, rozrywkę postanowili zapewnić wolontariusze Kościerskiego Centrum Wolontariatu oraz radni Młodzieżowej Rady Miasta Kościerzyna.

- Każdy z nas chyba wie, że czas spędzany w szpitalu można sobie umilić czytając książki, oglądając telewizję czy też poprzez prostą, zwykłą rozmowę. Jeżeli jednak jesteśmy w takim miejscu przez dłuższy okres czasu możliwości nam się kończą. Właśnie dlatego powstała ta akcja, miała być pewną formą odejścia od rutyny i umilenia czasu dzieciom, które nie mogą korzystać z uroków ferii. Myślę, że mali pacjenci byli zadowoleni, a po twarzach wolontariuszy widziałem, że też czerpią ogromną przyjemność z prowadzenia zabaw. Sam też się świetnie bawiłem i mam nadzieję, że takich akcji razem z kościerskim centrum wolontariatu zorganizujemy więcej - mówi Mateusz Wódkowski, przewodniczący MRMK.

Na małych pacjentów czekały liczne konkursy, zabawy, a także malowanie twarzy. Przez dwie godziny trwania zajęć nikt z ich uczestników nie mógł narzekać na nudę.

- Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Jestem dumny z wolontariuszy Kościerskiego Centrum Wolontariatu oraz młodzieżowych radnych. Organizując naszą pierwszą imprezę pokazaliśmy, że potrafimy się zmobilizować i zrobić coś dla innych. Podczas ferii w szpitalu przebywają dzieci, które z różnych powodów, choroby czy złamania nogi, nie mogą w pełni korzystać z przerwy szkolnej, bawiąc się na śniegu, lepiąc bałwana czy jeżdżąc na sankach. Cieszę się, że mogliśmy małym pacjentom chociaż przez chwilę umilić pobyt w szpitalu - podsumowuje Jacek Konkol, Asystent Burmistrza Miasta Kościerzyna i opiekun Młodzieżowej Rady Miasta.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.