Kościerzyna. Konkurs ofert dla NGO rozstrzygnięty

wtorek, 24 stycznia 2017 r., 15:10
fot. internet/UM Kościerzyna

Miasto rozstrzygnęło konkurs na realizację zadań publicznych w 2017 roku. Granty w wysokości niemal 550.000 zł trafią do kilkudziesięciu organizacji na wykonanie 48 projektów. Tradycyjnie największa pula środków zasili sektor sportowy.

O dotacje mogły starać się kluby, stowarzyszenia oraz organizacje kulturalne i sportowe, których siedziba znajduję się na terenie miasta lub działają na rzecz jego mieszkańców. W sumie do konkursu wpłynęło 49 wniosków. Wartość wnioskowanego dofinansowania wyniosła z kolei 951.237 zł, natomiast kościerski magistrat przyznał granty w wysokości 547.787 zł.

Najwięcej pieniędzy trafiło do sektora sportowego, który został dofinansowany kwotą 427.197 zł, która zostanie przeznaczona na realizację 21 projektów. W tym obszarze największe kwoty trafiły do Klubu Sportowego "Kaszubia" (122.000 zł) oraz Klubu Sportowego "Sokół" (112.000 zł).

Na realizację projektów w obszarze oświata i wychowanie trafiło 8.800 zł. W tym zakresie dotację otrzymał Kaszubski Instytut Rozwoju (2.500 zł) oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Wdzydz (3.100 zł). Na działalność wspomagającą rozwój gospodarczy miasto Kościerzyna przeznaczyło 3.040 zł. Środki te zasilą konto Stowarzyszenia Magnum Opus Ekonomik.

W zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych dotację w wysokości 1.750 zł otrzymał Polski Związek Niewidomych. Na realizację zadań w obszarze pomocy społecznej przekazano 10.450 zł. Fundusze te trafią do czterech stowarzyszeń. Dział ochrony zdrowia dofinansowano z kolei kwotą 78.850 zł. Środki te zostaną przeznaczone na realizację dziesięciu projektów.

Stowarzyszenie i organizacje działające w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego pozyskały w sumie 20.900 zł, które pozwolą na wykonanie dziewięciu zadań.

Ze szczegółową listą przyznanych dotacji można zapoznać się tutaj.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.