Kościerzyna. Pożar budynku przy ul. Dworcowej - ewakuowano około 30 osób

niedziela, 22 stycznia 2017 r., 10:38
fot. archiwum

Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem przy ulicy Dworcowej w Kościerzynie. Ogień pojawił się w piwnicy w jednym z budynków. Z uwagi na silne zadymienie ewakuowano około 30 osób z sąsiednich lokali.

Zgłoszenie o pożarze do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Kościerzynie wpłynęło w sobotę około godziny 23. Jak informuje zastępca Komendanta PSP w Kościerzynie, mł. bryg. Tomasz Holc, po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęta jest część piwniczna jednego z budynków, a ogień rozprzestrzenia się już na część mieszkalną obiektu.

Z uwagi na silne zadymienie z sąsiednich mieszkań ewakuowano około 30 osób, które po opanowaniu zagrożenia, mogły powrócić do swoich lokali. Właściciela obiektu, w którym doszło do pożaru, nie było w budynku.

Spaleniu uległo wyposażenie mieszkania oraz strop między piwnicą a częścią mieszkanlną.

W działaniach, które trwały około 4,5 godziny wzięli udział strażacy z JRG Kościerzyna, OSP Wielki Klincz, OSP Łubiana oraz OSP Skorzewo.

Przyczynę powstania pożaru wyjaśni policja.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.