Skarbnik powiatu Dorota Bałukonis żegna się z pracą w starostwie

piątek, 20 stycznia 2017 r., 13:44
fot. AL

Po półtora roku pracy ze stanowiskiem skarbnika w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie żegna się Dorota Bałukonis. Pod koniec grudnia złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy. W czwartek powiatowi rajcy przyjęli jej rezygnację. Nowego skarbnika mamy poznać w połowie lutego.

Dorota Bałukonis funkcję skarbnika powiatu kościerskiego objęła w sierpniu 2015 roku. Tym samym przejęła schedę po Jerzym Gackowskim, który musiał pożegnać się z pracą w kościerskim starostwie.

29 grudnia Dorota Bałukonis złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy. W czwartek jej rezygnację, która spowodowana jest przyczynami osobistymi, przyjęli powiatowi rajcy. W urzędzie będzie pracowała jeszcze do końca stycznia br.

- Pani Dorota jest bardzo dobrym skarbnikiem. Bardzo była zaangażowana na rzecz poprawy sytuacji finansowej powiatu kościerskiego. Szereg jej działań przynosiły pozytywne skutki dla naszego samorządu. Dała się poznać jako dobry pracownik i współpracownik - podkreśla starosta Alicja Żurawska.

W związku z rezygnacją Doroty Bałukonis ogłoszony został konkurs na stanowisko skarbnika. Swoją kandydaturę złożyła jedna osoba, która spełnia wszelkie wymogi prawne i posiada wieloletnie doświadczenie pracy na tym stanowisku. Jeśli Zarząd Powiat Kościerskiego zaakceptuje wynik komisji konkursowej, w połowie lutego radni mają powołać nowego skarbnika.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.