Gm. Nowa Karczma. Świętowali jubileusze małżeńskie

wtorek, 17 stycznia 2017 r., 10:10
Teresa i Gerard Gruchałowie Teresa i Gerard Gruchałowie fot. nadesłane/UG Nowa Karczma

Dwie pary małżeńskie z terenu gminy Nowa Karczma świętowały w ostatnim czasie złote jubileusze małżeńskie. Z tej okazji zacnych jubilatów z najserdeczniejszymi życzeniami odwiedziły władze gminy. Z kwiatami i upominkami pospieszono też do Wandy i Stefana Rompów, którzy to mogą poszczycić się aż 65-letnim stażem małżeńskim.

Złoci jubilaci, a więc Urszula i Józef Handke oraz Teresa i Gerard Gruchałowie, odznaczeni zostali medalami "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznanymi przez Prezydenta RP. Aktu dekoracji par dokonał wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak. Życzenia kolejnych, długich lat wspólnego życia zacnym jubilatom złożyli też przewodniczący Rady Gminy Ryszard Kleinszmidt, zastępca kierownika USC w Nowej Karczmie Wioleta Czarnowska oraz sołtysi wsi: Krystyna Mach, Zdzisława Kowalewska i Kazimierz Krapkowski.

Przedstawiciele tutejszego samorządu odwiedzili też Wandę i Stefana Rompów, którzy to mogą poszczycić się aż 65-letnim stażem małżeńskim. Także i w tym przypadku nie brakło najlepszych życzeń, kwiatów i upominków.

Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego:

Urszula i Józef Handke zamieszali w Nowej Karczmie
Wychowali trzy córki oraz doczekali się ośmiorga wnucząt

Teresa i Gerard Gruchałowie zamieszkali w Grabowie Kościerskim
Wychowali pięcioro dzieci oraz doczekali się trzynaściorga wnucząt i trojga prawnuków

Jubileusz 65-lecia pożycia małżeńskiego:

Wanda i Stefan Rompowie zamieszali w Będominie
Wychowali dwoje dzieci oraz doczekali się dwojga wnucząt i prawnuka

AL
info. USC Nowa Karczma

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.