Żukowo. Biegali pod hasłem "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"

poniedziałek, 16 stycznia 2017 r., 15:51
fot. Longina Templin

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie rozpoczął się od biegu. Na starcie stanęło prawie 150 biegaczy. Oprócz mieszkańców powiatu kartuskiego wyznaczoną trasę (2 km i 4 km) pokonywali zawodnicy m. in. z Bytowa, Słupska, Redy, Starogardu Gdańskiego, Wielkiego Klincza i z wielu innych miejscowości. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a zwycięzcom wręczono puchary.

Punktualnie o godzinie 13.30 ruszyli biegacze na dystansie 2 km, który obejmował trasę od parkingu przy gimnazjum przez rondo na ul. Armii Krajowej i z powrotem na miejsce startu. Czterokilometrowy odcinek trzeba było przebiec dwukrotnie. Opłatę startową wrzucano do puszek wolontariuszy WOŚP.

Dagmara i Cezary Skurtysowie przyjechali z Redy wraz z dwiema córkami - 4,5-letnią Amelką i jej siostrą Kornelką, najmłodszą zawodniczką sportowej imprezy. Półtoraroczna dziewczynka "przebiegła" trasę w dziecięcym wózku.

- Na biegu byliśmy już w ubiegłym roku - powiedział Cezary Skurtys. - Dziewczynki są zdrowe i to trzeba hartować. Dzisiejszy bieg to promocja zdrowego stylu życia. To zdecydowanie lepsze niż siedzenia przed telewizorem. Tutaj można fajnie spędzić czas, w miłej dobrej atmosferze, a przy tym pomóc w szlachetnym celu.

Ze Słupska przybyli Justyna i Karol Jankowscy ze znajomym Krzysztofem Madejem. - Moja żona biega bardzo dużo, a ja dopiero zaczynam - wyznał Karol Jankowski. - Co na skłoniło do udziału? Motywuje nas fakt, że to fajna akcja, bo wspomaga dzieci.

Wyniki biegów są następujące:

Kategoria kobiet bieg na 2 km
I miejsce - Dominika Kankowska Luzino
II miejsce - Joanna Garska Bytów
III miejsce - Julia Gruchała Goręczyno

Kategoria kobiet bieg na 4 km
I miejsce - Katarzyna Kazyaka Gdynia
II miejsce - Kamila Plichta Goręczyno
III miejsce - Anna Labuda Prokowo

Kategoria mężczyzn bieg na 2 km
I miejsce - Wojciech Serkowski Dzierżążno
II miejsce - Jakub Benka Goręczyno
III miejsce - Szymon Szulfer Gostomsko

Kategoria mężczyzn bieg na 4 km
I miejsce - Rafał Borzyszkowski Wielki Klincz
II miejsce - Rafał Pionk Chwaszczyno
III miejsce - Kryspin Garski Bytów

Uhonorowano też zawodniczki, które biegały będąc w błogosławionym stanie: Justynę Bargańską z Bytowa i Justynę Kankowską z Luzina oraz najmłodszą zawodniczkę Kornelię Skurtys z Redy.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.