25. finał WOŚP w Lipuszu, Liniewie, Karsinie i Wielu

niedziela, 15 stycznia 2017 r., 21:45
Lipusz Lipusz fot. AL

Podglądanie morsów w Lipuszu, koncert noworoczny w Liniewie, licytacje, koncerty i występy artystyczne w Karsinie i Wielu, a do tego kilkudziesięciu kwestujących na ulicach miejscowości wolontariuszy - tak w wielkim skrócie wyglądał 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminach powiatu kościerskiego.

Lipusz

W Lipuszu już po raz kolejny orkiestra zagrała nad Jeziorem Skrzynki Duże, gdzie do lodowatej wody wskoczyło kilkudziesięciu morsów. Licznie zebrani mieszkańcy gminy mieli okazję więc obserwować kąpiel miłośników zimowych temperatur wody, jak i wrzucić do puszek swoją cegiełkę na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W sumie na ten cel od mieszkańców Lipusza przekazano blisko 6.500 zł (kościerski sztab WOŚP).

Liniewo
W Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Liniewie tradycyjnie odbył się koncert noworoczny. Na scenie zaprezentowała się młodzież z tutejszej sekcji gitarowej oraz Orkiestra Dęta "LinStart". Koncert spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców, którzy nie szczędzili oklasków dla młodych artystów. Tutejsi wolontariusze podlegający kościerskiemu sztabowi w ramach 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzbierali 4.540,44 zł oraz jednego dolara.

Karsin i Wiele
Po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w gminie Karsin. Tutejszy sztab liczył 22 wolontariuszy, którzy od wczesnych godzin porannych kwestowali na ulicach Karsina, Wiela i Osowa. Po południu zarówno w domu kultury w Karsinie, jak i Wielu odbyły się orkiestrowe imprezy. Na scenie prezentowały się zespoły muzyczne, czy taneczne. Nie zabrakło też licznych licytacji. W sumie na terenie całej gminy udało się zebrać 11.850 zł, w tym od Karsina 6.011 zł, od Wiela 3.785 zł, a od Osowa 2.054 zł. Tym samym, jak zaznacza szef gminnego sztabu WOŚP, Jerzy Głowacki, padł nowy rekord gminny. W ubiegłym roku zebrano 9.273 zł.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.