Trwa nabór kandydatów do XIV edycji Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 12:25

Rozpoczął się nabór wniosków do XIV edycji przyznania Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty, a więc honorowej nagrody przyznawanej raz w roku za działania na rzecz osób niepełnosprawnych. Statuetki trafią do grupy lub osoby pomagającej niepełnosprawnym oraz członka rodziny, który poświęca swój czas na rzecz opieki osobie najbliższej.

Idea uhonorowania wszystkich tych, którzy pomagają osobom niepełnosprawnym zrodziła się w Kościerzynie 14 lat temu. Pomysłodawcą konkursu była Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych. Od tej pory Medale im. Matki Teresy z Kalkuty przyznawane są rokrocznie 11 lutego, a więc Światowy Dzień Chorych.

- Od zeszłego roku zmieniono formułę konkursu, która została przyjęta przez środowisko bardzo przychylnie. Zatem w tym roku będzie kontynuowana nowa formuła wyłaniania laureatów do tego prestiżowego wyróżnienia - podkreśla Marzena Hinca, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

- Regulamin konkursu uwzględnia jedną kategorię "Zwyczajny niezwyczajny". W ramach tej kategorii może zostać wyłoniona grupa nieformalna lub formalna niosąca pomoc osobom niepełnosprawnym lub osoba fizyczna działająca na rzecz osób niepełnosprawnych. Nowością od zeszłego roku jest możliwość składania wniosków na osoby będące członkami rodzin osób niepełnosprawnych, które to poświęcają swoje życie wyłącznie opiece nad najbliższymi - dodaje.

Nabór wniosków konkursowych odbędzie się w terminie od 11 do 31 stycznia do godziny 15.00 w sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie z dopiskiem: XIV edycja Medalu im. Matki Teresy z Kalkuty.

Regulamin Medalu oraz formularz wniosku dostępne są na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Kościerzynie: www.powiatkoscierski.pl lub Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie: www.pcprkoscierzyna.pl.

- Jeśli znacie Państwo osobę, która pomaga niepełnosprawnym i robi to bezinteresownie, to zgłoście Ją do udziału w konkursie. Może to właśnie ona otrzyma niebawem Medal im. Matki Teresy z Kalkuty - podsumowuje szefowa PCPR w Kościerzynie, Marzena Hinca.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Koscierski.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.